22 610-67-77

Chór Mille Voci

Chór MILLE VOCI to chór dziecięcy działający od 2010 roku na warszawskim Grochowie. Obecnie liczy blisko 100 dzieci w trzech grupach wiekowych: chór przygotowawczy dla dzieci w wieku 3-6 lat, chór Mille Voci (5-12 lat) oraz Grupa wokalna, w której śpiewa młodzież od 12 roku życia.

 

(Zdjęcia: Chór i Grupa wokalna 2)

Repertuar chóru stanowią przeboje włoskiego chóru Piccolo Coro „Mariele Ventre” dell’Antoniano, jak również współczesne, autorskie piosenki w dynamicznych, nowoczesnych aranżacjach muzycznych, z tekstami o tematyce bliskiej zainteresowaniom dzieci.

Z okazji pięciolecia istnienia chóru, zespół wydał płytę we współpracy z Fundacją Poszukiwań Artystycznych SZEPTEM oraz Istituto Antoniano z Bolonii. Dzielimy się na tej płycie naszymi ulubionymi piosenkami Piccolo Coro… przetłumaczonymi specjalnie dla nas na język polski oraz przypominamy polskiej publiczności o festiwalu Zecchino d’Oro i jego wspaniałej muzyce dla dzieci.

(zdjęcia: mv płyta 1 i mv płyta 2)

   

Uczestnictwo w chórze to nie tylko próby dwa razy w tygodniu i nauka śpiewu. To także koncerty oraz występy na różnych imprezach, piknikach czy konkursach.

(zdjęcia: mv koncert 1, mv koncert 2, mv konkurs)

     

Chętnie bierzemy udział w różnych projektach muzycznych takich jak warsztaty z dwoma chórami z Hong Kongu i dyrygentami z Wielkiej Brytanii, Austrii, Chin oraz Polski w lipcu 2013 roku. Wystąpiliśmy także w teledysku charytatywnym dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka w projekcie Grupy Rapsodia z Katowic.

(zdjęcie: mv chinczycy i mv teledysk)

   

Chór uwielbia również wycieczki, będące warsztatami wokalnymi, ale przede wszystkim świetną zabawą (zarówno dla dzieci, jak i dla wychowawców). Do tradycji należą już jednodniowe wycieczki integracyjne na jesieni oraz wiosenne weekendowe warsztaty muzyczne z wieloma atrakcjami. Mamy nadzieję, że organizowane przez nas letnie kolonie MILLE VOCI też staną się tradycją.

(zdjęcia: mv wycieczka 1,2,3 i mv kolonie)

       

„Mille Voci” to również tytuł piosenki Piccolo Coro “Mariele Ventre” dell’Antoniano (“Mille voci, una voce” – “Tysiąc głosów, jeden głos”). Repertuar, poziom artystyczny i wartości reprezentowane przez ten zespół stanowią dla nas ważną inspirację i wzór do naśladowania.

 

Karolina Olczedajewska: 504 604 051

mail: pracownia.piosenki@op.pl

 

Masz pytania? Zadzwoń! 22 610-67-77
Odpowiemy na każde pytanie i rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

Skip to content