22 610-67-77

Xenia Zawanowska

Z wykształcenia jestem italianistką i pedagogiem, pracuję jako lektorka języków obcych (włoskiego i angielskiego) oraz tłumaczka, lecz moją prawdziwą pasją jest muzyka. Od dzieciństwa jestem związana z włoskim festiwalem Zecchino d’Oro. Od 2018 roku śpiewam w ‘Chórze Dzielnicy Mokotów Kameleon’, wcześniej przez wiele lat w zespole madrygalistów ‘I musici cantanti’. Gram również na wiolonczeli w Staromiejskiej Orkiestrze Kameralnej.

W 2010 roku razem z Karoliną Olczedajewską założyłam chór dziecięcy MILLE VOCI, wzorowany na naszym ukochanym Piccolo Coro dell’Antoniano. Jestem autorką większości polskich tekstów piosenek wykonywanych przez MILLE VOCI, a także opracowań muzycznych. Zajmuję się też min. dokumentacją filmową i fotograficzną, produkcją wideoklipów, sprawami organizacyjnymi oraz kontaktami z naszymi partnerami we Włoszech.

Uwielbiam spacery po lesie, ciszę nad jeziorem, skaliste ścieżki górskie, wędrówki rowerowe (po nizinach ;-P) i podpatrywanie zwierząt. Mój relaks idealny? Pomost nad jeziorem, ołówek i teczka z tekstami do przetłumaczenia dla MILLE VOCI!

prowadzone zajęcia:

  • Chór Mille Voci
  • Grupa wokalna

wykształcenie:

  • magister filologii włoskiej
  • licencjat pedagogiki specjalnej – oligofrenopedagogiki
  • podyplomowe studium Kształcenia głosu i mowy

stopień awansu zawodowego:

nauczyciel kontraktowy

Masz pytania? Zadzwoń! 22 610-67-77
Odpowiemy na każde pytanie i rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

Skip to content