22 610-67-77

17 października 2022, uroczystości z okazji Jubileuszu 75-lecia Jordanka

Warszawa, Terminal Kultury Gocław
17 października 2022

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę oraz za życzenia i gratulacje płynące prosto z serca od osób publicznych i prywatnych.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych dzielnicy z P.  Bożeną Przybyszewską,  Zastępcą Burmistrza, która poza założeniem życzeń od siebie odczytała także list gratulacyjny Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, Tomasza Kucharskiego oraz z członkami Rady Dzielnicy Praga-Południe w osobach Ireny Bartosińskiej, Sylwestra Nowaka i Michała Wieremiejczyka. Ponadto w uroczystości wzięli udział: Naczelniczka Wydziału Oświaty i Wychowania, P. Marzenna Adamiak, P. Anna Andrzejewska z Biura Edukacji która przekazała list z życzeniami i gratulacjami od Mirosława Sielatyckiego, Zastępcy Dyrektora tegoż Biura, pracownicy Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty oraz dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, z którymi Jordanek współpracuje od lat.

17 października 2022 w Terminalu Kultury Gocław odbył się koncert z okazji Jubileuszu 75-lecia Jordanka. Taką nazwę nosi oficjalnie Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1  Jordanek, od 1 września 2008 roku. Placówka kontynuuje tradycje XII Ogrodu Jordanowskiego, działającego na Pradze Południe od lat powojennych. Slajdowisko prezentujące archiwalne zdjęcia obejmujące pierwsze trzydziestolecie działania placówki otworzyło uroczystość (zapraszamy serdecznie do jego obejrzenia na naszym kanale YouTube: https://youtu.be/S_ILpujYjnw).

Przy pełnej sali widowiskowej, w obecności zaproszonych gości oraz jordankowych pracowników i rodzin uczestników jordankowych zajęć wystąpiły: chór dziecięcy Mille Voci i Grupa Wokalna. W jubileuszowym repertuarze nie zabrakło hymnu Jordanka, który wraz z chórem zaśpiewali zaproszeni z widowni na scenę pracownicy placówki.

Koncert był przeplatany wywiadem z pełniącą od 26 lat funkcję dyrektorki, P. Edytą Trębicką. Dzięki takiej formule obecni na koncercie dowiedzieli się o tym na jakie wartości w wychowaniu dzieci i młodzieży stawia się w Jordanku, trochę o historii, dniu dzisiejszym, a nawet o marzeniach dotyczących przyszłości OPP1. Ze sceny padły też imponujące dane statystyczne – otóż w ciągu każdego roku szkolnego w zajęciach organizowanych w Jordanku uczestniczy około 350-400 dzieci, a przez długi okres swojego istnienia, placówka wpłynęła na wychowanie ponad 20 tys. młodych ludzi z Gocławka oraz, że jest otwarta na współpracę z rodzicami i aktywnymi mieszkańcami okolicy, w której jest zlokalizowana.

Warszawa, OPP1 Jordanek, Kwatery Głównej 11
17 października 2022

Po koncercie wszyscy chętni udali się do siedziby Jordanka, gdzie dyrektorka wręczyła nagrody jubileuszowe zasłużonym pracownikom, a wszyscy goście zostali poczęstowani smacznymi przekąskami i okazjonalnym tortem. Można też było obejrzeć kroniki prowadzone w Jordanku od 1947 roku, artefakty z przeszłości, dyplomy i podziękowania oraz fotografie i prace uczestników współczesnych zajęć. Niektórzy z gości skorzystali z okazji i wpisali się do aktualnej kroniki.

 

 

Masz pytania? Zadzwoń! 22 610-67-77
Odpowiemy na każde pytanie i rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

Skip to content