22 610-67-77

Chór Mille Voci

Chór MILLE VOCI to chór dziecięcy działający od 2010 roku na warszawskim Grochowie. Obecnie liczy blisko 100 dzieci w trzech grupach wiekowych: chór przygotowawczy dla dzieci w wieku 4-6 lat, chór Mille Voci (5-12 lat) oraz Grupa wokalna, w której śpiewa młodzież od 12 roku życia.

Repertuar chóru stanowią przeboje włoskiego chóru Piccolo Coro „Mariele Ventre” dell’Antoniano, jak również współczesne, autorskie piosenki w dynamicznych, nowoczesnych aranżacjach muzycznych, z tekstami o tematyce bliskiej zainteresowaniom dzieci.

Z okazji pięciolecia istnienia chóru, zespół wydał płytę we współpracy z Fundacją Poszukiwań Artystycznych SZEPTEM oraz Istituto Antoniano z Bolonii. Dzielimy się na tej płycie naszymi ulubionymi piosenkami Piccolo Coro… przetłumaczonymi specjalnie dla nas na język polski oraz przypominamy polskiej publiczności o festiwalu Zecchino d’Oro i jego wspaniałej muzyce dla dzieci.

Uczestnictwo w chórze to nie tylko próby dwa razy w tygodniu i nauka śpiewu. To także koncerty oraz występy na różnych imprezach, piknikach czy konkursach.

Chętnie bierzemy udział w różnych projektach muzycznych takich jak warsztaty z dwoma chórami z Hong Kongu i dyrygentami z Wielkiej Brytanii, Austrii, Chin oraz Polski w lipcu 2013 roku. Wystąpiliśmy także w teledysku charytatywnym dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka w projekcie Grupy Rapsodia z Katowic.

Chór uwielbia również wycieczki, będące warsztatami wokalnymi, ale przede wszystkim świetną zabawą (zarówno dla dzieci, jak i dla wychowawców). Do tradycji należą już jednodniowe wycieczki integracyjne na jesieni oraz wiosenne weekendowe warsztaty muzyczne z wieloma atrakcjami. Mamy nadzieję, że organizowane przez nas letnie kolonie MILLE VOCI też staną się tradycją.

„Mille Voci” to również tytuł piosenki Piccolo Coro “Mariele Ventre” dell’Antoniano (“Mille voci, una voce” – “Tysiąc głosów, jeden głos”). Repertuar, poziom artystyczny i wartości reprezentowane przez ten zespół stanowią dla nas ważną inspirację i wzór do naśladowania.

Telefon kontaktowy:  Karolina Olczedajewska: 504 604 051

e-mail:  chor-mv@fundacja-szeptem.org.pl

Link do kanału YouTube Chóru Dziecięcego „Mille Voci” – Chór Dziecięcy „MILLE VOCI”

Masz pytania? Zadzwoń! 22 610-67-77
Odpowiemy na każde pytanie i rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

Skip to content